W książce J.D. Salingera ” Buszujący w zbożu „, jak Holden postrzega Carla Luce’a w rozdziale 19?

Carl Luce był mentorem Holdena w Whooton School. Chłopiec podziwiał wówczas Luce’a, ponieważ zamiast doradzać mu w sprawach szkolnych, opowiadał mu o swoich seksualnych wyczynach. Holden myśli, że kiedy ponownie spotka się z Luce’em, będą mogli porozmawiać jak w szkole. Jednak w życiu Luce’a coś się zmieniło. Jest dojrzalszy, skończył szkołę średnią i pozbył się wszystkich tajemniczych ciekawostek wieku dojrzewania. Pytania Holdena o jego życie seksualne nudzą i denerwują Luce, ponieważ Holden wydaje się tak niedojrzały w swojej obecnej sytuacji życiowej.

Można się w tym momencie zastanawiać, czy to może nie Luce zawsze rozmawiał z Holdenem o seksie, a może było odwrotnie. Holden jest zdezorientowany odpowiedzią Luce’a, ponieważ pamięta, jak Luce namawiał go do mówienia o swoim życiu osobistym; dlaczego więc teraz nie miałby być tak otwarty wobec Holdena?

Chłopiec pamięta, że Luce’a obchodziło tylko to, co miał do powiedzenia na temat seksu, a jeśli chłopcy zostawali w pobliżu, Luce przeganiał ich. Holden uświadamia sobie, że może Luce bał się, że ktoś powie coś mądrzejszego niż on sam. Pod koniec rozmowy w barze Wicker, Luce każe Holdenowi poddać się analizie psychologicznej. Ten odchodzi z poczuciem, że Luce stał się „wrzodem na tyłku” z bardzo dobrym słownictwem.