W jaki sposób informacje kontekstowe wpływają na rozumienie przez czytelnika współczesnej angielszczyzny w ” Folwarku zwierzęcym „?

” Folwark zwierzęcy ” został napisany jako alegoryczna satyra polityczna o powstaniu komunizmu. Dziś nie mamy Stalina ani Trockiego, których można by porównać do świń Snowball i Napoleona. Komunizm nie jest już takim zagrożeniem dla wolnego społeczeństwa czy kapitalizmu, jak kiedyś. Obelga „kapitalistyczna świnia” naprawdę nie ma teraz dla nas takiego znaczenia jak kiedyś. W czasach, gdy książka ta została wydana, istniało wiele obaw i konsternacji związanych z komunizmem, Rosją i reżimem stalinowskim.

” Folwark zwierzęcy ” należy czytać w kontekście poglądów na temat socjalizmu, komunizmu i kapitalizmu z lat 50. System kapitalistyczny jest postrzegany jako dobry, podczas gdy system komunistyczny jako skorumpowany i zagrażający wolnemu społeczeństwu. W „Folwarku zwierzęcym” widzimy, że zwierzęta cieszyły się wolnością i swobodą, ale po pewnym czasie świnie zaczęły zmieniać zasady i pisać historię na swoją korzyść. Nie minęło wiele czasu, a na farmie zapanował ten sam opresyjny system rządów, z różnymi przywódcami na czele.

Uważam, że ” Folwark zwierzęcy ” ma znaczenie także dziś, gdy zmieniają się systemy gospodarcze i polityczne.