Podaj streszczenie Makbeta.

• Na początku sztuki toczą się walki między siłami lojalnymi wobec Duncana, króla Szkocji, a szkockimi buntownikami. Makbet i Banko, zwolennicy Duncana, walnie przyczynili się do pokonania buntowników. Obaj jednak otrzymują atrakcyjne przepowiednie od trzech czarownic, które mówią Makbetowi, że zostanie królem Szkocji, a Bankowi, że jego synowie będą królami.
• Kiedy Duncan odwiedza zamek Makbeta, Lady Makbet, żona Makbeta, namawia męża, by zabił Duncana i sam został królem, aby spełniła się przepowiednia. Makbet początkowo się waha, ale potem zabija króla, gdy ten śpi. Obarcza tym czynem służących króla. Synowie króla, Malcolm i Donalbaini uciekają z zamku, przez co stają się głównymi podejrzanymi o śmierć ojca. W ten sposób Makbet zostaje królem.
• Mimo że jest teraz królem, Makbet czuje się zagrożony przepowiednią, że synowie Banka będą królami. Makbet zleca więc potajemne zabójstwo Banka i jego syna, Fleance’a. Banko rzeczywiście zostaje zabity, ale Fleance’owi udaje się uciec. Wkrótce potem, gdy Makbetowi wydaje się, że widzi ducha Banka na bankiecie, jego umysł zaczyna się rozpadać. Szukając uspokojenia u czarownic, Makbet dowiaduje się, że żaden mężczyzna zrodzony z kobiety nie może go skrzywdzić. Mówią mu też, że jego władza jest bezpieczna, dopóki las Birnamski nie zawita do zamku Dunsinane. Makbet zaczyna myśleć, że jest niezwyciężony.
• Malcolm przebywa w Anglii, i przygotowuje się do inwazji na Szkocję. Kiedy Makbet dowiaduje się, że Macduff stał się zwolennikiem Malcolma, rozkazuje zabić jego rodzinę. Gdy Malcolm i jego armia zmierzają w kierunku jego zamku, Makbet jest coraz bardziej samotny i zdesperowany. Jego żona oszalała, a on sam zdaje sobie sprawę, że zbliża się armia Malcolma. Pamięta jednak, że czarownice powiedziały mu, że jego władza jest bezpieczna tak długo, jak las Birnamski nie dotrze do zamku Dunsinane. Dlatego, gdy widzi, że ludzie Malcolma ścinają gałęzie z lasu, by ukryć się pod nimi, Makbet czuje się coraz bardziej spanikowany. Ostatecznie zostaje zabity przez Macduffa, którego poród nie był normalnym porodem.