Makbet – Przyjdźcie wy duchy, które zajmują się śmiertelnymi myślami.

Ten cytat z „Makbeta” Szekspira pojawia się po tym, jak Lady Makbet otrzymała list od męża, ale zanim on sam przybył do zamku. List wyszczególnia przepowiednie dziwnych sióstr i informuje Lady Makbet, że jedna z nich się spełniła: Makbet został Tanem Kawdoru. Druga przepowiednia mówi o tym, że Makbet zostanie królem.
Lady Makbet jest niezwykle ambitna, podobnie jak jej mąż. Zastanawia się, czy jej mąż jest na tyle bezwzględny, by zrobić to, co konieczne do zdobycia tronu – zabić króla Duncana. Ona sama przygotowuje się do bycia bezwzględną. Chce być stereotypowym mężczyzną, agresywnym i bezwzględnym, męskim. Wers „rozdziewiczcie mnie”, to prośba Lady Makbet o pozbycie się kobiecych cech, takich jak łagodność i litość. Chce być przepełniona okrucieństwem, chce, aby jej krew stała się gęsta. Idea gęstej krwi polega na tym, że gruba krew powstrzyma kobiece cechy przed dotarciem do jej umysłu.
Podsumowując, Lady Makbet prosi „duchy” o pozbawienie jej cech kobiecych i zastąpienie ich cechami męskimi, takimi, które pomogą jej być na tyle bezwzględną, by dokonać zamachu na króla Duncana.