Konflikt w Makbecie

Konflikty w Makbecie:
Konflikt między Makbetem a jego żoną, Lady Makbet, która uważa, że nie jest on wystarczającym mężczyzną, aby wykonać zadanie (czyli zamordować króla).
Konflikt między Makbetem a Macduffem z powodu zamordowania przez Makbeta rodziny Macduffa.
Konflikt między Bankiem a Makbetem, ponieważ Makbet obawia się, że potomkowie Banka zostaną królami Szkocji, mimo że tron został „obiecany” Makbetowi przez czarownice.
Konflikt między Makbetem a Objawieniami, ponieważ chciałby z nimi porozmawiać, ale oni nie godzą się na to.
Konflikty między armiami Makbeta i Malcolma (ludzie Makbeta służą po prostu ze strachu, podczas gdy ludzie Malcolma służą, by pomóc Szkocji uciec przed tyranią Makbeta).
Konflikt między Hecate a czarownicami, ponieważ wzięły sobie za cel przemawianie do Makbeta bez jej zgody i bez jej obecności.
Konflikt w Lady Makbet, gdy poczucie winy zaczyna działać na nią, prowadząc ją do szaleństwa i samobójstwa.
Początkowo w Makbecie pojawia się konflikt związany z zabiciem Duncana, ale udaje mu się pokonać tę przeszkodę. Resztą morderstw, za które jest odpowiedzialny już się nie przejmuje.
Konflikty te w taki czy inny sposób odnoszą się do tematów sztuki. Tematów, które obejmują ambicję, władzę, winę, zjawiska nadprzyrodzone (iluzja kontra rzeczywistość) oraz przeznaczenie kontra osobisty wybór.