Jakie są dobre cytaty z ” Ani z Zielonego Wzgórza „, które można wykorzystać w odniesieniu do tego, jak Ania nie odgrywa typowej roli płciowej w tym okresie?

Myślę, że jednym z moich ulubionych cytatów z tej książki jest ten, kiedy Ania próbuje usprawiedliwić swoją gadatliwość następującą argumentacją, ku zmartwieniu Maryli, która, jak się wydaje, chciała ją po prostu zmusić do zamknięcia się na dwie minuty, żeby mieć trochę spokoju. Zwróć uwagę, co mówi do niej Ania:

” A ludzie śmieją się ze mnie, bo używam wielkich słów. Ale jeśli ma się wielkie idee, to trzeba używać wielkich słów, żeby je wyrazić, prawda?”

Pod wieloma względami jest to doskonały cytat, który podsumowuje Anię. Jest niezwykle gadatliwa i nie boi się wyrażać swoich pomysłów i dzielić się nimi z innymi. To oczywiście odróżnia ją od innych kobiet w jej otoczeniu. Ania nie chce siedzieć z założonymi rękami i stać się bierną kobietą, która robi to, co jej każą i jest posłuszna bez żadnych pytań. Jest aktywną postacią, która mówi to, co myśli, a to oczywiście wpędza ją w wiele kłopotów.