Gdzie miały miejsce trzy główne wydarzenia w książce ” Charlie i fabryka czekolady „?

Trzy najważniejsze wydarzenia, to ogłoszenie konkursu na złoty bilet, znalezienie przez Charliego złotego biletu oraz zaproszenie Charliego przez pana Wonkę do odziedziczenia fabryki. Do tej pory poznaliśmy fabrykę słodyczy pana Wonki jako relikt, część tła życia Charliego. Wiemy, że Pan Wonka stał się bardzo skryty, aby chronić swoje receptury. Kiedy decyduje się otworzyć fabrykę dla tych kilku posiadaczy biletów, każdy chce znaleźć jeden z nich. Podniecenie i napięcie narasta, gdy jeden po drugim odkrywane są bilety. W tym samym czasie Charlie, który ma bardzo mało kieszonkowego i nie może sobie pozwolić na kupno dużej ilości słodyczy, jak inne dzieci w jego szkole, czuje smutek.

Szczęśliwym trafem Charlie znajduje jeden ze złotych biletów. Dzięki rozwadze i dobroci serca Charliego udaje mu się uniknąć strasznych wypadków, które spotykają innych gości w fabryce. Inne dzieci padają ofiarą własnej chciwości, pychy i żarłoczności, ale Charlie dorastał bardzo biednie i nie jest chciwy.

Dobre zachowanie Charliego w fabryce inspiruje pana Wonkę do przyjęcia go na swojego ucznia. W kulminacyjnym momencie opowiadania możemy poczuć podekscytowanie i szansę, jaka nadchodzi dla Charliego. Historia rozwiązuje się dość szybko – rodzina Charliego zamieszkuje w fabryce.