Co to jest „pasiasty hrabia” w książce ” Ania z Zielonego Wzgórza „?

To interesujące użycie słownictwa pojawia się w jednej z pierwszych długich wypowiedzi Anny do Mateusza, gdy ten zabiera ją do swojego domu. Opowiada w niej o swoim życiu w przytułku z innymi sierotami i mamy pierwszą wskazówkę na temat jej wielkiej wyobraźni, gdy mówi o rodzajach gier, w które się bawiła, myśląc o innych sierotach. Zwróć uwagę na jej słowa:

” Wyobrażanie sobie różnych rzeczy na ich temat było całkiem interesujące – wyobrażanie sobie, że być może dziewczynka, która siedziała obok ciebie, jest naprawdę córką hrabiego z paskiem, która została wykradziona rodzicom w niemowlęctwie przez okrutną pielęgniarkę, która zmarła, zanim zdążyła się wyspowiadać. Kiedyś nie spałam w nocy i wyobrażałam sobie takie rzeczy, bo w ciągu dnia nie miałam na to czasu „.

” Hrabia z pasem ” odnosi się historycznie do faktu, że w Anglii aż do XVII wieku pozycję i status hrabiego nadawano mu symbolicznie za pomocą miecza przypasanego do pasa. Pasiasty hrabia „to zatem hrabia, którego rodzina otrzymała ten zaszczyt bardzo dawno temu. Czyli „lepszy” lub „wyższy” od innych, nowszych, niepasiastych hrabiów, którzy nie otrzymali tego zaszczytu w ten sam sposób.